Novinky

27.01.2018
Nechce sa Vám to čítať :-)? Volajte 0915 854 552...
24.01.2018
Banská Bystrica, Bratislava, Trnava, Nitra,...
30.10.2017
10 dôvodov PRETO, LEBO...

Nachádzate sa tu

VIETE BRIKETAMI KÚRIŤ?

Horia ako drevo, žhavia ako uhlie, ale bez množstva popola a prachu!

POSTUPUJTE NASLEDOVNE...

1.  Nasekajte 1 - 2 drevené brikety (podľa veľkosti ohniska) na cca 2 cm kolieska a zapáľte podpaľovačom. Nepotrebujete triesky ani iné podpaľovacie drevo.
 
2.  Nechajte nasekané kúsky drevených brikiet rovnomerne rozhorieť pri plnom prívode vzduchu tak dlho, až dosiahnete požadovanú teplotu kachlí (krbu, kotla...)
 
3.  Zostanú len krásne žeravé kúsky drevených brikiet a vykurovacie zariadenie je správne rozohriate. Rozhrňte rozžeravené kúsky drevených brikiet rovnomerne po celej ploche ohniska a úplne uzavrite prívod vzduchu.
 
4.  Podľa veľkosti ohniska naukladajte do žeravého základu 2-5 drevených brikiet nalámaných na polovice, ale nie doplna, lebo pri horení 1,5-násobne zväčšujú svoj objem..
 
5.  Drevené brikety začnú horieť plameňom po 5-20 minútach a ďalej horia (podľa druhu) aj niekoľko hodín a vydávajú potrebné teplo.
 
6.  Po dohorení plameňom začnú drevené brikety žeraviť podobne ako uhlie. Tento proces trvá opäť niekoľko hodín.
 
Ak proces 4. - 6,  prebieha pri plne uzavretom prívode vzduchu, zostanú drevené brikety počas horenia a žeravenia kompaktné, čím sa dosiahne požadovaný dlhodobý efekt výhrevnosti. Toto je správny spôsob, ako dosiahneme najefektívnejšie a najekonomickejšie využitie drevených brikiet.
 
Celý efekt je tiež závislý na veľkosti vykurovacieho média, ťahu komína a tlaku atmosférického vzduchu a predovšetkým na kvalite drevených brikiet. Len vysoko kvalitné drevené brikety Vám zabezpečia očakávaný komfort a teplo Vášho domova.
 
Venujte prosím tomuto procesu potrebnú pozornosť a sami objavíte optimálny variant kúrenia briketami pre Vaše kachle, kotol či krb.

Nezabudnite!
Je veľmi dôležité dosiahnuť žeravenie drevených brikiet bez prívodu vzduchu!

Zdroj: zc_biomac