Sme tu pre Vás 📞 0948 991 881✏️ zelenaenergia@lestn.sk 📞 CZ +420 735 945 870 

4 najčastejšie otázky o briketách

Fakty, ktoré o briketách (možno) neviete a nemáte sa koho opýtať.

Prečo majú tvar valca?

Hoci sme usilovne pátrali v dejinách brikiet, k jednoznačnej odpovedi na túto otázku sme sa nedopátrali. Brikety – teda mechanicky zhutnený (zlisovaný), dobre horľavý materiál, majú v skutočnosti rôzne tvary. Nájdete kvádre, valce, šesťuholníky, gule aj kocky. Ich tvar nemá žiadny vplyv na výhrevnosť. Tá závisí od materiálu, z ktorého sú vyrobené.

Kúrenie briketami je pohodlné

Drevené brikety z pilín a hoblín sú pokladané za ekologické palivo a hoci sú vyrobené z dreva, majú vyššiu výhrevnosť ako dobre vysušené polienko. Mimochodom, polienko... Mnoho zdrojov tvrdí, že drevené brikety sú vyrábané v tvare valca práve preto, aby čo najviac pripomínali polená. No pravda bude skôr na strane fyziky a mechaniky – drevené eko brikety sa vyrábajú v hydraulickom briketovacom lise. Z neho vychádzajú ako nekonečný valec, ktorý sa potom píli na požadovanú dĺžku. S valcovými briketami sa dobre manipuluje a kúrenie nimi je maximálne pohodlné.

Aká je kvalita brikiet, keď sú vyrobené z odpadu?

Slovo odpad nikomu na prvé počutie nevonia. Nie je však odpad ako odpad. Drevené brikety sa v našej spoločnosti LES zelená energia vyrábajú z voňavého, čistého a prírodného odpadu. Z pilín, hoblín a štiepky, ktorá u spracovateľov dreva padá na zem pri pílení a ďalšom opracovávaní dreva. Bola by veľká škoda, keby drevo v tejto forme skončilo kdesi na skládke, nebodaj v potoku. My poznáme spôsob, ako to, čo je pre spracovateľov dreva nepotrebné, znova využiť.

Piliny vytriedime, vysušíme a zlisujeme na palivo s vysokou výhrevnosťou.

Ako držia pokope, ak v nich nie je lepidlo?

Túto otázku nám kladiete často. Odpoveď je jednoduchá - vďaka drevu. Z pilín sa v procese lisovania uvoľní lignín a výsledkom sú krásne pevné drevené brikety bez chémie. Kúrenie briketami je pohodlnejšie a efektívnejšie než inými tuhými palivami. A navyše majú nulovú uhlíkovú stopu.

Briketami sa dá kúriť v každej peci na tuhé palivo

Kde sa dá briketami kúriť?

V každej peci, v krbe a kachliach na tuhé palivo. Samozrejme, aj v drevosplyňujúcich kotloch. Dá sa na nich dokonca grilovať. A hoci sme si zvykli, že špekáčiky a slaninku si opekáme na dreve, rovnako dobre sa to dá na briketách. Samozrejme, drevo je drevo a tiež ho máme radi, ale brikety nám prirástli k srdcu.

A ako nimi kúriť dobre a efektívne? To si pozrite v našich videách.

)

Mohlo by vás zaujímať

Všetky novinky
PSČ

Ceny sú bez dopravy, platia pre osobný odber v predajni Zákamenné a Drietoma

AK MÁTE ZÁUJEM O DOVOZ, ZADAJTE PSČ MIESTA DORUČENIA

Máme pre Vás nový web, kde nájdete naše produkty v českej mene, prejdite klikom dole.

icon shipping

Chcete tovar doviezť?

Dajte nám vedieť, či si želáte dopravu brikiet alebo peliet na konkrétnu adresu. Ak áno, ceny budú automaticky prepočítané podľa miesta doručenia.

icon shipping

Vyplňte políčko PSČ

Zadajte PSČ miesta doručenia pre prepočet cien tovarov s doručením k Vám.

Máme pre Vás nový web, kde nájdete naše produkty v českej mene, prejdite klikom dole.

Ďakujeme, že kúrite ekologickými palivami a šetríte životné prostredie!