Kúpili ste si nový kotol Atmos alebo Q-termo alebo ste nakúpili v ZAR krby komínyGratulujeme! Máte nárok na palivo na kalibráciu zadarmo a zľavu na nákup eko palív LES?

Stačí vyplniť tento formulár a môžete využiť všetky získané výhody.

Viete briketami kúriť?

Horia ako drevo, žhavia ako uhlie, ale bez množstva popola a prachu!

Tak ako ste sa kedysi učili kúriť drevom, tak je treba sa naučiť kúriť aj briketami.

POSTUPUJTE NASLEDOVNE...

1. Ak je to potrebné (podľa veľkosti ohniska) zlomte briketu na dve až tri časti a zapáľte. Výborne Vám poslúžia triesky alebo podpaľač.  

2.  Nechajte kúsky drevených brikiet rovnomerne rozhorieť pri plnom prívode vzduchu tak dlho, až dosiahnete požadovanú teplotu a pahreba sa postupne rozžeraví.
 
3.  Zostanú krásne žeravé kúsky drevených brikiet a vykurovacie zariadenie je správne rozohriate.  Vtedy ešte rozhrňte rozžeravené kúsky drevených brikiet rovnomerne po celej ploche ohniska a privrite prívod vzduchu.
 
4.  Podľa veľkosti ohniska naukladajte do žeravého základu 2 - 5 drevených brikiet nalámaných na polovice, ale nie doplna, lebo pri horení 1,5-násobne zväčšujú svoj objem..
 
5.  Drevené brikety začnú horieť plameňom po 5 - 20 minútach a ďalej horia (podľa druhu) aj niekoľko hodín a vydávajú potrebné teplo.
 
6.  Po dohorení plameňom začnú drevené brikety žeraviť podobne ako uhlie. Tento proces trvá opäť niekoľko hodín.
 
Ak proces 4. - 6.  prebieha pri plne uzavretom prívode vzduchu, zostanú drevené brikety počas horenia a žeravenia kompaktné, čím sa dosiahne požadovaný dlhodobý efekt výhrevnosti. Toto je správny spôsob, ako dosiahneme najefektívnejšie a najekonomickejšie využitie drevených brikiet.
 
Celý efekt je tiež závislý na veľkosti vykurovacieho média, ťahu komína a tlaku atmosférického vzduchu a predovšetkým na kvalite drevených brikiet. Len vysoko kvalitné drevené brikety vám zabezpečia očakávaný komfort a teplo vášho domova.
 
Venujte prosím tomuto procesu potrebnú pozornosť a sami objavíte optimálny variant kúrenia briketami pre vaše kachle, kotol či krb.

Nezabudnite!
Je veľmi dôležité dosiahnuť žeravenie drevených brikiet bez prívodu vzduchu!

Zdroj: zc_biomac

)

Mohlo by vás zaujímať

Všetky novinky

Vyrábame kvalitné brikety a pelety a predávame ich za najlepšiu cenu! 

S našimi eko BRIKETAMI a eko PELETAMI šetríte náklady za kúrenie, svoj vykurovací systém aj životné prostredie.

les Trencin

Vysoká výhrevnosť a nízka popolnatosť

les Trencin

Nenáročné uskladnenie, ľahká manipulácia

les Trencin

Výhodná cena a doprava až domov

les Trencin

Šetrnosť k životnému prostrediu

Zobrazené ceny platia pre odber v predajni Drietoma

Ak máte záujem o rozvoz alebo kúpu tovaru z inej časti Slovenska, zadajte prosím PSČ alebo mesto pre aktualizáciu produktov a cien.

Vyrobené na slovensku

Vyrobené na slovensku

CERTOP ISO 14001:2004

CERTOP ISO 14001:2004

Ekologický výrobok

Ekologický výrobok