Sme tu pre Vás na 📞 0948 991 881✏️ zelenaenergia@lestn.sk

Aké majú ľudia skúsenosti s briketami?

Na našej Facebook stránke @les sa občas rozprúdia krásne živé diskusie o kúrení, briketách, peletách... Zazneli v nich aj nasledujúce vyjadrenia. Ďakujeme za ne a budeme sa tešiť aj z tých, ktoré ešte len zaznejú. Niet nad skúsenosti z prvej ruky!

Zuzana B.: Kúrime briketami a drevopeletkami, nič lepšie nepoznám."

Viki S.: „Sú perfektné, žiadne prikladanie v noci. Do kachlovca zakúrime poobede a potom až na druhý deň. Najviac sa mi páči, že netreba zvláčať drevo a aj popola je máličko."

Frido V.: „Dovolím si povedať, ak sa brikety drolia, nie je to chyba, aj vaše sa drolia. Neznamená to, že sú zlé. Je to len vizitka toho, že sú lisované pod tlakom a bez chemických prísad. Iba toľko, inak spokojnosť.“

Júlia G.: „Sú úžasné! Dnes mi doviezli. Parádne, už kúrime, hlavne bez roboty a to teplúčko, nádhera wink.“

Magda V.: „Áno, aj ja kúrim briketami! Je to vynikajúce! Majú výbornú výhrevnosť a za 3 hodiny mám pokoj. Je to proste super. Kúrim briketami už 7. zimu. Neviem si to už bez brikiet ani predstaviť. Sú trochu drahšie, ale keď máte drevo metrinu, musíte píliť, potom rúbať a samozrejme uskladniť. A keď sa to všetko zráta, tak je to jedno. Mám to vyskúšané, mám na zimu 1 paletu, to je tona a 3 m3 dreva na zakúrenie a mám pokoj. Vykurujem komplet 2-izbový dom s príslušenstvom, kúrenie mám urobené zo sporáka, no a s briketami som veľmi, veľmi spokojná. Vrelo odporúčam. V mojom okolí už kúria takto viacerí susedia.“

Anna S.: „Ja tiež kúrim briketami. Vykurujem dvojposchodový dom len krbom a super.“

Zdenka G.: „Dá sa nimi kúriť aj v krbe.“

Maja L.: „Som prekvapená, môžem odporučiť, výhrevnosť parádna...“

Lubko S.: „Môžem potvrdiť, výhrevnosť výborná. Ale tento rok sa brikety akosi trúsia a lámu.“

)

Mohlo by vás zaujímať

Všetky novinky
PSČ

Zobrazené ceny platia pre odber v predajni Drietoma

Ak máte záujem o rozvoz alebo kúpu tovaru z inej časti krajiny, zadajte prosím PSČ alebo mesto pre aktualizáciu produktov a cien.

Ďakujeme, že kúrite ekologickými palivami a šetríte životné prostredie!