Sme tu pre Vás 📞 0948 991 881✏️ zelenaenergia@lestn.sk 📞 CZ +420 735 945 870 

Kúrte len kvalitnými briketami - EKOBRIKETAMI LES!

1.  NAJČISTEJŠIE EKOLOGICKÉ PALIVO  

Na rozdiel od anonymných lacnejších brikiet neznámeho pôvodu vyrábame pre vás EKO BRIKETY LES zo suchých, čistých pilín a hoblín z drevárskej prvovýroby, bez akýchkoľvek chemických prídavných látok, spojív, farieb, lakov a iných neprípustných prímesí.

2.  GARANTOVANÁ VYSOKÁ  VÝHREVNOSŤ 18,5 MJ/kg(d)  

Vysoká výhrevnosť sa dosahuje veľmi nízkym obsahom vody v drevnej biomase určenej na lisovanie a to strojovým sušením vždy pod hranicu 10 %. Pre porovnanie s čerstvým drevom – toto má podľa ročného obdobia výrubu vlhkosť až 50 % a výhrevnosť len 7,5 – 8,1 MJ/kg. Pri dvojročnom sušení na slniečku a pod strechou vyschne najviac na 20 %, čím sa vylepší jeho výhrevnosť na konečných 15,3 – 15,9 MJ/kg. V praxi sa ale úplne bežne na jar rúbe a na jeseň kúri  pravdepodobná vlhkosť takého palivového dreva je okolo 30% a maximálna výhrevnosť tak 12 – 12,5 MJ/kg. 

3.  NAJDLHŠIA DOBA HORENIA 

Čistá drevná biomasa je lisovaná do valcových brikiet pod najvyšším možným tlakom až 1 800 atmosfér, čím sa bežne docieli cca trojnásobok mernej hmotnosti v porovnaní so smrekovým drevom a preto naše EKO BRIKETY LES horia až 3x dlhšie. Vďaka tomu je teplo z EKO BRIKIET v ohnisku uvoľňované pomalšie a s väčšou účinnosťou.

4.  NAJNIŽŠÍ OBSAH POPOLA 

Drevené EKO BRIKETY LES pre vás vyrábame pokiaľ možno z pilín z odkôrneného dreva bez stromovej kôry a nečistôt, čím docieľujeme minimálny obsah zvyškového popola okolo 1 – 2 %.

5.  MINERÁLNE HNOJIVO DO ZÁHRADKY 

Popol z drevených brikiet obsahuje rastlinné živiny a na rozdiel od popola hnedouhoľného sa v ňom nenachádzajú ťažké kovy ani iné nebezpečné látky. Vďaka obsahu cenných minerálov z pôvodnej  suroviny je drevný popol výborné hnojivo do kompostu (v dávkach 3 až 5 kg na 1 m3 kompostu) alebo priamo do záhradky (pre záhradné plodiny v dávkach 0,5 až 2 kg na 10 m2).
Zastúpenie jednotlivých minerálov v popole je:  34 % vápnika, 8 % draslíka, 3 % fosforu, 5,5 % horčíka. Popol má alkalickú reakciu (pH 12), takže pôdu už nemusíte vápniť, maximálne na jar prihnojiť dusíkom, ktorý drevo neprodukuje. Ako hnojivo je tento popol najvhodnejší pre drobné ovocie, plodovú zeleninu, cibuľoviny a okrasné rastliny. Nehodí sa na použitie pre kyslomilné rastliny.

6.  NAJMENEJ AGRESÍVNE SPALINY 

Spaliny zo suchých drevených brikiet nevytvárajú na rozdiel od mokrého dreva v ohnisku ani kyselinu mravčiu, ani kyselinu octovú, ktoré dokážu úplne zničiť ako šamotové výmurovky, tak aj kovové telesá ohniska. Podobne ničí kotle aj kyselina sírová vznikajúca pri spaľovaní sírnatých fosílnych palív, hlavne hnedého uhlia. Drevené brikety síru neobsahujú.
Jediným väčším plynom vznikajúcim pri horení drevených brikiet je CO2, ktorý ale v prírode rastliny premenia na kyslík a sacharidy potrebné pre rýchly rast novej biomasy. Tým je spaľovanie biomasy neutrálne a neškodlivé pre zemskú atmosféru, na rozdiel od fosílnych palív. 

7.  NAJRÝCHLEJŠIE  AJ  NAJPOMALŠIE  KÚRENIE 

Vymrznutú horskú chalupu najrýchlejšie vykúrite drevenými valcovými EKO BRIKETAMI S DIEROU, ktoré sú špeciálne na toto určené a rozhoria sa spoľahlivo a rýchlo. 

Naopak najdlhšie kúrenie si užijete s EKO BRIKETAMI PLNÝMI EXTRA alebo s EKO BRIKETAMI NOČNÝMI vyrobenými zo stromovej kôry. Kôrové dokážu pri vykúrenej miestnosti a privretí prívodu vzduchu v ohnisku horieť a žeraviť 6 – 8 hodín. Nemusíte prikladať celú noc a predsa ráno ešte nájdete žeravé uhlíky v ohnisku.

8.  NAJISTEJŠÍ  ZDROJ  ENERGIE 

Drevná biomasa, z ktorej pre vás EKO BRIKETY LES vyrábame, je prakticky jediným nevyčerpateľným zdrojom energie na planéte Zem. Každým rokom jej narastie rovnaké množstvo, ako sa jej spotrebuje.

9.  NAJSKLADNEJŠIE,  S  NAJMENŠÍM  OBJEMOM 

Drevené EKO BRIKETY LES vám zaberú naozaj len minimálny priestor. Sú balené do skladných, praktických, 10 kg vážiacich balíčkov, s ktorými sa dobre manipuluje aj starším či fyzicky slabším osobám. Brikety zabalené do PE fólie vám nezašpinia ani zaprášia vašu kotolňu alebo byt tak, ako to dokáže uhlie.

10.  SLOVENSKÝ VÝROBCA, ZÁRUKA DODÁVOK 

Spoločnosť LES, s.r.o. Trenčín EKO BRIKETY LES nielen predáva, ale predovšetkým vyrába. Sme slovenský výrobca drevených brikiet s 20-ročnou tradíciou. Vysoký objem výroby spolu s budovaním siete firemných predajní a skladov v celej SR Vám garantuje ISTOTU DODÁVOK po celý rok. 

 

zdroj: zc_biomac; pz_lestn

)

Mohlo by vás zaujímať

Všetky novinky
PSČ

Ceny sú bez dopravy, platia pre osobný odber v predajni Zákamenné a Drietoma

AK MÁTE ZÁUJEM O DOVOZ, ZADAJTE PSČ MIESTA DORUČENIA

Máme pre Vás nový web, kde nájdete naše produkty v českej mene, prejdite klikom dole.

icon shipping

Chcete tovar doviezť?

Dajte nám vedieť, či si želáte dopravu brikiet alebo peliet na konkrétnu adresu. Ak áno, ceny budú automaticky prepočítané podľa miesta doručenia.

icon shipping

Vyplňte políčko PSČ

Zadajte PSČ miesta doručenia pre prepočet cien tovarov s doručením k Vám.

Máme pre Vás nový web, kde nájdete naše produkty v českej mene, prejdite klikom dole.

Ďakujeme, že kúrite ekologickými palivami a šetríte životné prostredie!